fot.KMP M-ce

W środę policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzili działania pod nazwą „SMOG”. W Mysłowicach mundurowi skontrolowali łącznie 46 pojazdów i zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych, w tym 1 za naruszenie przepisów dotyczących ochrony środowiska. Celem działań było zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery.

W Mysłowicach mundurowi skontrolowali łącznie 46 pojazdów i zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych, w tym 1 za naruszenie przepisów dotyczących ochrony środowiska. Stróże prawa reagowali też na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów i nieprawidłowym przewożeniem ładunku. W trakcie działań policjanci zatrzymali jednego kierującego volkswagenem w stanie po użyciu alkoholu. 27-letni mężczyzna w organizmie miał 0,23 promila. – relacjonuje sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.

Działania miały również charakter edukacyjny. Stróże prawa przypominali kierującym, że smog to nie tylko “zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.