Koleje Śląskie zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu w rodzinnym gronie. Wykorzystując zmiany związane ze stopniowym wprowadzaniem zakazu handlu w niedziele, regionalny przewoźnik zachęca do podróżowania. Od marca każda pierwsza niehandlowa niedziela w miesiącu to w Kolejach Śląskich okazja do bezpłatnych przejazdów dla rodziców podróżujących z dziećmi.

Z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać rodzice lub opiekunowie podróżujący z dziećmi do 16. roku życia. Bilet musi posiadać jedynie podopieczny – rodzic lub dwójka rodziców podróżują całkowicie za darmo.

Promocja skierowana do rodzin rozpocznie się w marcu wraz z wejściem w życie ustawy o niehandlowych niedzielach. Pierwsza okazja, by skorzystać z oferty nadarzy się zatem 11 marca.

– „Rodzinne Niedziele” to kolejna inicjatywa Kolei Śląskich godna pochwalenia. Spółka konsekwentnie promuje województwo śląskie dowożąc pasażerów do najatrakcyjniejszych jego zakątków. Zaproszenie całych rodzin raz w miesiącu do darmowych przejazdów z pewnością się w tę strategię wpisuje – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego

Promocja będzie obejmować wszystkie nasze połączenia  z wyjątkiem odcinka transgranicznego Chałupki – Bohumin, pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane oraz pociągów specjalnych. Możliwości na ciekawe wycieczki kolejowe jest zatem bez liku – można się zdecydować na wyprawę w góry np. do Wisły albo Żywca, pozwiedzać Cieszyn, czy wybrać się na rowerową podróż Leśną Rajzą.

Następnie niedziele podczas których będzie można skorzystać z promocji to: 1 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 12 sierpnia, 9 września, 14 października, 11 listopada oraz 9 grudnia.

Na stałe w ofercie śląskiego przewoźnika znajduje się m.in. oferta dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz Bilet Rodzinny, który daje 30% ulgi osobom podróżującym z dziećmi.