Norbert i Alicja Szwajcokowie z Morgów w niedzielę, 2 – go lutego świętowali „złote gody”. Ślub wzięli w marcu 1964 roku w Mysłowicach w kościele pw. NSPJ.
Ten marzec, pół wieku temu był bardzo ładny i ciepły – wspominają małżonkowie. Wesele mieliśmy w domu, jednak przyjęcie z okazji „złotych godów” zorganizowaliśmy w lokalu, bo siły i zdrowie już nie te – dodają jubilaci.
Pan Norbert pracował najpierw w Dehaku a potem w kopalni Mysłowice – Wesoła. Pani Alicja również pracowała w Dehaku jako telefonistka. Tam właśnie się poznali.
Państwo Szwajcokowie wychowali dwie córki Aleksandrę i Iwonę. Doczekali się dwóch wnuków Daniela i Artura.
Wspólnie z jubilatami świętowała najbliższa rodzina oraz przyjaciele.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












