Przed nami wybory do Mysłowickiej Rady Seniorów drugiej kadencji. Jaka jest rola tego organu, kto może kandydować i czym zajmują się radni-seniorzy?

– W Mysłowicach mieszka ponad 17 tys. osób, które skończyły 60. rok życia. Władze samorządowe, uznając, że niezwykle potrzebny jest taki głos inicjatywny, konsultacyjny i doradczy tej grupy mieszkańców, powołały Mysłowicką Radę Seniorów – mówi Marzena Karolczyk-Forma z kancelarii prezydenta miasta.

Wybory do Mysłowickiej Rady Seniorów odbędą się 24 kwietnia w godz. 9-15.30 w urzędzie miejskim. Tymczasem seniorzy mogą zgłaszać swoją kandydaturę, wypełniając formularz zgłoszeniowy (dostępny na www.myslowice.pl oraz w magistracie) i składając go w pokoju 306 lub kancelarii ogólnej urzędu przy ul. Powstańców 1.

– Do rady seniorów może startować każdy przedstawiciel działający na rzecz osób starszych oraz przedstawiciel podmiotu działającego na rzecz osób starszych – informuje Karolczyk-Forma.

A czym zajmuje się Mysłowicka Rada Seniorów?

– W tym roku będziemy organizowali trzeci Dzień Seniora, w tamtym roku organizowany był konkurs „Przychodnia przyjazna seniorom”, organizowaliśmy również ćwiczenia darmowe w poszczególnych plenerowych siłowniach, aby uzmysłowić seniorom, że ćwiczenia są potrzebne. Mamy również taką współpracę pomiędzy młodzieżową radą a radą seniorów. Uzmysławiamy zarówno jednej, jak i drugiej grupie, że współdziałanie i solidarność międzypokoleniowa jest niezwykle ważna – mówi Marzena Karolczyk-Forma.

Kadencja Mysłowickiej Rady Seniorów, na którą złożą się 23 osoby, potrwa cztery lata.

Tekst: Aleksandra Olszewska