Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w Mysłowicach mamy wspaniałych sportowców. Tylko do nadchodzącego piątku możemy jeszcze złożyć wniosek o przyznanie im nagród za wybitne osiągnięcia sportowe w minionym roku.

Nabór wniosków o przyznanie nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia sportowe w 2018 r. kończy się już 15 marca. Należy je składać wraz z załącznikami w urzędzie miasta przy ul. Powstańców 1.

Wniosek pobrać możemy natomiast tutaj. Powinien on zawierać opis udokumentowanych sukcesów sportowych za 2018 r. oraz potwierdzenie uprawnionego polskiego związku sportowego lub federacji osiągnięć zawodnika, za które ma być przyznana nagroda.

– W 2018 r. na szczeblu mistrzostw Polski mysłowiczanie mieli naprawdę sporo wielkich sukcesów. Zrobimy wszystko, żeby młodzi sportowcy w Mysłowicach mieli jeszcze lepsze warunki do uprawiania sportu i żeby osiągali jeszcze więcej – mówi Karol Pawlik, członek komisji konkursowej i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zgłaszać mogą się drużyny, sportowcy oraz trenerzy. W ich imieniu może to także zrobić np. klub lub stowarzyszenie. A uroczyste wręczenie nagród odbędzie się już 26 kwietnia podczas „Gali sportu” w hali MOSiR przy ul. Bończyka.

Tekst: Bogumił Stoksik