Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zmierzą się w mistrzostwach Mysłowic w armwrestlingu już 2 kwietnia.

Armwrestling, czyli popularne siłowanie się na ręce, to forma sportu związana z zapasami znana od wieków, ale jako dyscyplina sportowa zaczął być traktowany poważnie ok. 70 lat temu w Kalifornii.

Zasady są proste. Dwie zawodniczki lub dwóch zawodników walczy, stojąc przy specjalnym stole. Łokcie rąk walczących oparte są o podłokietniki. Zwycięża ten, kto pierwszy dociśnie rękę (dłoń) przeciwnika do poduszki stołu. I choć w teorii nie brzmi skomplikowanie, to tak naprawdę liczy się nie tylko siła, ale również technika.

– Armwrestling w końcu zawitał pod mysłowickie strzechy, bardzo się cieszę i mam nadzieję, że to zapoczątkuje popularność, a co za tym idzie rozwój tej dyscypliny w naszym mieście – mówi Radek Kwietniewski, mysłowiczanin i wielokrotny mistrz w tej właśnie dyscyplinie, który także będzie uczestniczył w organizacji zawodów.

Impreza odbędzie się pod patronatem Mariusza Grochowskiego z polskiej federacji armwrestlingowej, z którym trenuje Radek Kwietniewski. Zawody będą miały miejsce na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Bończyka 32z i, jak przystało na sport związany z zapasami, rozpoczną się od ważenia zawodników o godz. 8. Dwie godziny później uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozpoczną zmagania.

Zgłoszenia można nadsyłać na adres mailowy m.grasela@mosir.myslowice.pl do 27 marca. Młodym zawodnikom będzie można kibicować na miejscu, więc zapraszamy wszystkich zainteresowanych.