Wspólne działania kryminalnych z katowickiej komendy wojewódzkiej i komendy miejskiej w Mysłowicach doprowadziły do zatrzymania 25-letniego mieszkańca Imielina, który posiadał blisko kilogram amfetaminy. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli też wagi elektroniczne, woreczki strunowe, etykiety i hologramy oraz różnego rodzaju płynne i sypkie substancje.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z mysłowickimi kryminalnymi zatrzymali 25-letniego mieszkańca Imielina. Mężczyzna miał przy sobie blisko kilogram amfetaminy. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli również marihuanę, wagi elektroniczne, woreczki strunowe, ampułki, etykiety i hologramy oraz różnego rodzaju sypkie i płynne substancje.

– Mężczyzna zatrzymany został w miniony piątek. Miał przy sobie w zgrzewanym opakowaniu kilogram substancji, która później okazała się amfetaminą. W toku dalszych czynności, w czasie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli też duże ilości innych substancji sypkich i płynnych. Ich skład nie jest znany. Próbki zostały przesłane do badań laboratoryjnych, które dopiero wykażą co to za substancje – mówi sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

25-latek usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Źródło: KMP