fot. Agnieszka Maj

Dyrekcja i grono pedagogiczne brzęczkowickiej „trzynastki” zaprosili przyszłych uczniów tej placówki wraz z rodzicami do siebie, by pokazać się z jak najlepszej strony, zapoznając ich ze szkołą, budynkiem i nauką, zarówno ze strony edukacyjnej, jak i tej pozalekcyjnej.

7 marca w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się dzień otwarty. Chętnych do obejrzenia placówki nie brakowało ani przed południem, ani w godzinach popołudniowych.

Rodzice wraz ze swoimi dziećmi, którym chcą zapewnić naukę w tej szkole, mieli okazje zobaczyć występy artystyczne, sportowe i akrobatyczno-gimnastyczne. Był teatrzyk „O kózce, co uczyć się nie chciała” w wykonaniu młodszych uczniów – to wszystko odbywało się na sali sportowej. Tam też dzieciaki mogły poskakać na dmuchańcu. W salach lekcyjnych i na szkolnym korytarzu miały miejsce zajęcia plastyczne i malowane buziek. Otwarte były szkolne pracownie, a także izba regionalna, do której chętnie zaglądano. Było też coś wesołego i słodkiego: dzieciaki dostawały kolorowe baloniki, a stoisko Wspólnie dla Mysłowic oferowało popcorn i watę cukrową. W kawiarence dla osłody dostępne były wypieki i kawa dla rodziców. Do wspólnej zabawy zachęcały dwie szkolne Myszki Miki, które w swoich barwnych strojach przyciągały wzrok dzieci i dorosłych.

Zapewne ten dzień, na co liczą nauczyciele, zachęci wielu do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej SP13, jednej z największych szkół w Mysłowicach.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Maj