Pełne emocji finały miejskiego turnieju piłki ręcznej już za nami. Tym razem po złoto sięgnęli uczniowie SP 17, którzy w finale pokonali SP Sportową.
We wtorkowy poranek w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Mysłowicach rozegrano finałowe spotkania miejskiego turnieju piłki ręcznej chłopców młodszych. Oprócz ubiegłorocznych medalistów, czyli uczniów SP 13, SP 17 i SP Sportowej, wśród uczestników decydującej rundy znalazła się także drużyna z SP 6.
Jak kształtowały się rozgrywki?
„W meczu o brązowy medal już od samego początku na bramkę przeciwnika nacierali uczniowie z SP 6. To oni dyktowali tempo gry od pierwszej do ostatniej sekundy, co przełożyło się na radość ze zdobycia brązowych medali po syrenie kończącej spotkanie. W wielki finał mocno weszli uczniowie SP 17, którzy w pierwszej minucie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Kolejne minuty pierwszej połowy były jednak bardziej wyrównane” – czytamy.
Po przerwie „Siedemnastka” podkręciła jednak tempo, czym zapewniła sobie triumf 11:5 nad SP Sportową.
Klasyfikacja finałowa turnieju prezentuje się następująco:
- miejsce – Szkoła Podstawowa nr 17,
- miejsce – Szkoła Podstawowa Sportowa,
- miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6.
„Wszystkim finalistom serdecznie dziękujemy za sportową rywalizację w duchu zasady fair play. Nowym mistrzom gratulujemy fantastycznej gry oraz życzymy powodzenia na szczeblu rejonowym!” – podkreślają organizatorzy.
Galerię zdjęć z turnieju znajdziecie na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













