Po otrzymaniu zgłoszenia, że na jednym z podwórzy przy ul. Świerczyny, w czwartek 13 marca dwóch mężczyzn opala otulinę miedzianych kabli, dyżurny straży miejskiej wysłał w to miejsce patrol.
– Na miejscu zastano dwóch mężczyzn, którzy na widok strażników zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zostali ujęci. W toku czynności przeprowadzonych na miejscu ustalono, że kable zostały skradzione z terenu byłej KWK „Mysłowice” – wyjaśnia Ginter Płaza, komendant straży miejskiej w Mysłowicach.
Mężczyzn wraz z częściowo opalonymi kablami przewieziono do KMP Mysłowice i przekazano oficerowi dyżurnemu.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












