fot. arch. Ł. Prajera

Czytelnicy „Dziennika Zachodniego” wybrali osobowości roku 2018. Wśród nich jest czworo mieszkańców Mysłowic.

15 marca w Filharmonii Śląskiej w Katowicach odbyła się wielka gala wręczenia prestiżowych nagród w kolejnej odsłonie akcji „Dziennika Zachodniego” – „Osobowość roku 2018”. Wybierano osobowości w kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Znamy już zwycięzców w miastach i powiatach oraz finalistów wojewódzkich.

W kategorii kultura zwyciężył w naszym mieście Łukasz Prajer, pomysłodawca i mózg AlterFestu, który festiwal tworzył najpierw jako osoba prywatna, później w ramach stowarzyszenia, ostatnio jako pracownik Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Od początku impreza była realizowana we współpracy z MOK-iem.

– Zwycięstwo w plebiscycie „Osobowość roku” bardzo mnie cieszy, zwłaszcza że jest to nagroda przyznawana przez mieszkańców naszego miasta. Jak każde inne wyróżnienie, jest ono niezwykle przyjemne i mobilizujące do dalszej pracy. Ale warto pamiętać o tym, że choć osobowo skierowane jest w moją stronę, to jednak jest to nagroda za ciężką pracę nad AlterFestem pracowników Mysłowickiego Ośrodka Kultury oraz wolontariuszy – mówi Łukasz Prajer.

Oprócz Prajera nominowanych zostało aż troje innych pracowników MOK-u.

– To potwierdza, jak ważna dla mieszkańców i dla rozwoju kultury w Mysłowicach jest właśnie ta instytucja. Serdecznie dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy, jednak prawdziwym plebiscytem będzie dla mnie kolejna edycja AlterFestu, która odbędzie się już za kilka miesięcy. Mam nadzieję, że wszystkie moje plany związane z festiwalem zostaną zrealizowane, a kościół ewangelicki ponownie wypełni się po brzegi – dodaje Łukasz Prajer.

W kategorii działalność społeczna i charytatywna najbardziej doceniony został Grzegorz Rzyska, współtwórca MotoMikołajów i Dni Dziecka w naszym mieście.

– Brać motocyklowa jest duża, więc wielu z nas głosowało. Na samej gali, pod której jestem dużym wrażeniem, było wielu radnych, prezydentów, biznesmenów, a tu nagle widzą zdjęcie chłopaka na motocyklu. Fajna przygoda i reklama dla stowarzyszenia, bo wyróżnienie jest fajne, ale przede wszystkim zawsze chodzi nam o to, żeby pomagać dzieciakom – mówi Grzegorz Rzyska.

Laureatem kategorii samorządność i społeczność lokalna został z kolei Adrian Panasiuk, od niedawna mysłowicki radny, znany szerzej z prowadzenia facebookowego profilu z informacjami z miasta.

– Nominacja dotyczyła działalności na rzecz Mysłowic i dostarczania informacji mieszkańcom miasta. Pomimo że nie zdobyłem sporej ilości głosów, jak kandydaci z innych miast, pragnę podziękować wszystkim, którzy oddali swój głos na moją osobę i pogratulować innym nominowanym za osiągnięte wyniki. Była to moja pierwsza nominacja, o której nie wspomniałem na portalach społecznościowych, ale i tak cieszy wynik 30 głosów i pierwsze miejsce w Mysłowicach. Ze swojej strony mogę jeszcze dodać, że nadal będę działał na rzecz miasta i przekazywał bieżące informacje mieszkańcom za pośrednictwem portalu społecznościowego – zaznacza Adrian Panasiuk.

W kategorii biznes wygrała natomiast została Ewa Wrona, prywatnie mama trójki dzieci, która od czterech lat prowadzi Perełkowy Salonik w dzielnicy Krasowy. Zajmuje się paznokciami. Klienci mogą też zadbać o stopy, korzystając z zabiegów pedicure oraz podologii.

– Mam salon na odludziu. Nawet przedstawiciele handlowi się dziwią, jak można tutaj coś prowadzić, ale klienci docenili mnie chyba głównie za moją domową atmosferę w salonie, za to, że czasem jestem bardzo zmęczona, ale zawsze przyjmę jeszcze kogoś ze złamanym paznokciem – mówi Ewa Wrona.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Tekst: Bogumił Stoksik