fot. SP9

8 marca Szkoła Podstawowa nr 9 świętowała dzień patrona. W tym ważnym dla szkolnej społeczności dniu uczniowie przygotowali akademię, którą oddali hołd pamięci Bernarda Świerczyny i przypomnieli losy polskich żołnierzy.

Uroczysta akademia rozpoczęła się o godz. 11, a jej mottem stały się słowa piosenki zespołu Raz Dwa Trzy „Trudno nie wierzyć w nic”. Uczniowie klas 7d, 7a, 6a i 4d wraz z nauczycielkami Agnieszką Ferenc i Magdaleną Jęczmyk przygotowali poruszający serca montaż poetycko-muzyczny. W niejednym oku zakręciła się łza, gdy młodzi artyści przedstawiali obrazy z życia Bernarda Świerczyny.

Wśród zaproszonych gości nie zabrało wnuczki Bernarda Świerczyny, przewodniczącej rady rodziców czy naczelniczki Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Mysłowicach. Przybyli na uroczystość goście wraz z dyrekcją złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona SP9. Następnie głos zabrała dyrektor Joanna Mędrzecka, która rozdała nagrody finalistom XIII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego o Tematyce Patriotycznej i Obozowej „Benek 2019″. Zdobywcy pierwszych miejsc mieli możliwość ponownego zaprezentowania się na scenie przed nieco większą publicznością.

Tekst: Katarzyna Zdon