Dzisiaj po godzinie 2 w nocy strażacy otrzymali zgłoszenie o zadymieniu klatki schodowej w budynku przy ulicy Powstańców. Do tego w jednym z mieszkań stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla.
– Po przybyciu na miejsce stwierdzono niewielkie zadymienie na klatce schodowej, ale przy użyciu czujników pod względem obecności tlenku węgla wyszło stężenie na poziomie 40 i 80 ppm na klatce schodowej. Dalsze nasze działania polegały na sprawdzeniu mieszkań w budynku. W jednym z lokali urządzenie potwierdziło 230 ppm. Przyczyną zdarzenia najprawdopodobniej była nieszczelność przewodu kominowego. Podjęto więc decyzję o wygaszeniu palonego pieca – relacjonuje mł. bryg. Wojciech Chojnowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach.
Po wygaszeniu pieca poziom stężenia zaczął spadać.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












