Straż Miejska w Mysłowicach rozpoczęła nabór na dwa etaty strażnika, a dokumenty można składać do 1 kwietnia do godziny 14.
Kandydaci muszą spełnić określone wymagania formalne, w tym posiadać obywatelstwo polskie, ukończone 21 lat, co najmniej średnie wykształcenie oraz minimum dwuletni staż pracy. Niezbędne jest również ukończenie kursu podstawowego dla strażników miejskich, niekaralność, pełnia praw publicznych oraz odpowiednia sprawność fizyczna i psychiczna. Wśród oczekiwanych kompetencji wskazano m.in. odporność na stres, umiejętność pracy w zespole i znajomość topografii Mysłowic.
Praca odbywa się w systemie zmianowym, w ośmio- lub dwunastogodzinnym trybie, również w terenie. Wynagrodzenie zasadnicze wynosi 5 tys. zł brutto, do którego doliczane są dodatki stażowe, dopłaty za pracę w nocy oraz nagrody uznaniowe.
Do obowiązków przyszłych strażników należeć będzie realizacja zadań wynikających z ustawy o strażach gminnych oraz przepisów dotyczących ruchu drogowego, utrzymania czystości i gospodarki odpadami. Proces rekrutacji obejmuje weryfikację dokumentów, test sprawnościowy oraz rozmowę kwalifikacyjną, które zaplanowano na 9 kwietnia.
Oferty należy składać osobiście w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Strażackiej 7 w zamkniętych kopertach z odpowiednim dopiskiem. Lista osób zakwalifikowanych do kolejnego etapu zostanie opublikowana 2 kwietnia w Biuletynie Informacji Publicznej. Więcej informacji tutaj.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)










