fot.nadesł.

Mysłowiccy policjanci zachęcają do pracy w mundurze wszystkich tych, którzy oprócz posiadanych predyspozycji mają zapał do tego, by zasilić ich szeregi. Policjantów odwiedzili siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej Sportowej. Niewykluczone, że w śród nich znajdą się przyszli stróże prawa. Zatem jak zostać policjantem?

Mysłowicką komendę odwiedzili uczniowie z mysłowickiej szkoły sportowej. Zajęcia w ramach doradztwa zawodowego odbyły się pod hasłem “Policję Tworzą Ludzie… Twórzmy Ją Razem”. Niewykluczone, że wśród uczniów tej szkoły znajdą się przyszli policjanci. I choć przed zainteresowanymi służbą w Policji jeszcze wiele nauki, to już teraz mundurowi informowali, co trzeba zrobić aby zostać policjantem.

Funkcjonariusze odpowiadali na pytania: kto może wstąpić w szeregi mundurowych, jakie są wymagane dokumenty, jak wyglądają kolejne etapy i jak się do tego wszystkiego przygotować. Ponadto młodzież tego dnia została oprowadzona po budynku i terenie mysłowickiej komendy. Chętni uczniowie mogli zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu oraz odwiedzić pokój komendanta mysłowickich stróżów prawa.