Czas sprostować informację o rzekomej loterii, w której główną nagrodą miał być dom w Dziećkowicach.  Choć pomysł z pewnością jest godne uwagi, a Dziećkowice są piękną, spokojną dzielnicą – nasz pomysł był jedynie wymysłem wyobraźni i prima aprilisowym żartem.

Poniżej całkowicie zmyślona informacja:

Jeszcze tylko miesiąc czasu podatnicy mają na rozliczenie się z Fiskusem. Ten nielubiany przez podatników obowiązek z pewnością wzbudzi większe emocje w Mysłowicach. Magistrat, chcąc zachęcić mieszkańców do rozliczania i zostawiania podatku w mieście, organizuje loterię z atrakcyjnymi nagrodami. W tym roku główną wygraną będzie dom w zielonej i spokojnej dzielnicy na południu miasta, w Dziećkowicach.

Dziećkowice są jedną z największych i najbardziej zielonych dzielnic Mysłowic. To właśnie tam magistrat postawił zlokalizować atrakcyjną nagrodę główną. Będzie nią jednorodzinny dom z przestronną działką.

Wygraj komfortowy dom!

– Po sukcesie pierwszej edycji postanowiliśmy także w tym roku zorganizować loterię dla mieszkańców. Przy okazji chcemy pokazać, że Mysłowice są pięknym miastem, w którym nie brakuje zieleni i w którym dobrze jest mieszkać. Dlatego podjęliśmy decyzję o tym, że główną nagrodę stanowić będzie jednorodzinny dom w Dziećkowicach – mówi Joanna Frysztacka, rzecznik prasowa magistratu

Wizualizacja dziećkowickiego domu. mat. KB Projekt

Zaprojektowany przez cenionych architektów dwupoziomowy dom będzie mierzył niespełna 100 metrów kwadratowych. Na parterze znajdzie się strefa dzienna z widnym salonem, z którego można przejść na taras. Kuchnia jest osobnym pomieszczeniem dzięki czemu intensywne zapachy nie będą się roznosić po domu. Obok schodów zaprojektowano mały pokój, a za wiatrołapem jest WC. Na poddaszu architekci stworzyli strefę sypialną z trzema pokojami. Obok schodów na parter umiejscowiona będzie wspólna łazienka. Autorem projektu jest KB Projekt z Krakowa.

Biorąc udział w loterii, poza domem można wygrać także inne nagrody: rodzinne wakacje marzeń o wartości 10 tysięcy złotych, robot kuchenny Thermomix,  55-calowy telewizor Sony, konsolę do gier Sony Playstation 4 oraz rower miejski Le Grand Lile 4.

Dlaczego warto rozliczyć się w Mysłowicach?

Podatnicy – mieszkańcy Mysłowic mogą wziąć udział w loterii przygotowanej przez mysłowicki magistrat. Za sprawą konkursu z nagrodami magistrat chce zachęcić osoby mieszkające w Mysłowicach, do tego aby właśnie tutaj złożyły deklarację PIT, a tym samym by ich podatki  pozostały w mieście.

Czas na złożenie zeznania podatkowego mamy do końca kwietnia. Wypełniając urzędowe formularze warto zastanowić się, gdzie chcemy zmienić otaczającą nas przestrzeń. Pieniądze pochodzące z podatków trafiają do wskazanych przez podatników samorządów. A te dzięki tym środkom remontują ulice, budują chodniki czy tworzą nowe miejsca w przedszkolach.

W loterii może wziąć udział każdy mieszkaniec Mysłowic, który rozliczy swój PIT w mysłowickim urzędzie skarbowym i w wyznaczonym terminie zgłosi swój udział w konkursie.