Pierwszy dzień kwietnia minął, więc czas zdementować informację o loterii, w której można wygrać dom w Dziećkowicach. Artykuł zamieszczony na naszym portalu w niedzielę 1. kwietnia pt. „Rozlicz pit w Mysłowicach. Wygraj dom w Dziećkowicach” był jedynie żartem z okazji Prima Aprillis.

Teraz prostujemy tę informację i oświadczamy, że artykuł był jedynie żartem i wymysłem naszej wyobraźni.

Natomiast jak najbardziej prawdą jest to, że miasto po raz drugi organizuje loterię, za sprawą której zachęca do rozliczania się w Mysłowicach. Nagrodą główną może nie jest dom, ale też jest atrakcyjna – są nią rodzinne wakacje o wartości 10 tysięcy złotych.

– Zeszłoroczna akcja okazała się sukcesem, w naszym mieście rozliczyło się o blisko 750 osób więcej w porównaniu z rokiem 2016. Ponadto kampania została bardzo pozytywnie odebrana przez mieszkańców. To bardzo cieszy, że oprócz walorów edukacyjnych i realnego wpływu podatku do budżetu była to również dobra zabawa z nagrodami dla mysłowiczan – mówi Edward Lasok, prezydent miasta Mysłowice.

W loterii może wziąć udział każdy mieszkaniec Mysłowic, który rozliczy swój PIT w mysłowickim urzędzie skarbowym i w terminie od 19.03 do 10.05 br. zgłosi swój udział w konkursie. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić elektroniczny formularz, który od 19 marca dostępny będzie na stronie www.myslowiceloteria.pl lub jego papierowy odpowiednik wrzucić do jednej z urn na terenie miasta:

  • Urząd Miasta Mysłowice , ul. Powstańców 1,
  • Urząd Miasta Mysłowice, Pl. Wolności 2,
  • Urząd Stanu Cywilnego w Mysłowicach, ul. Strumieńskiego 5,
  • Centrum Handlowe Quick Park – punkt Urzędu Miasta, lokal 27,
  • Urząd Skarbowy w Mysłowicach, ul. Mickiewicza 4,

Nagrodą główną w loterii jest voucher „Bon Wakacyjny Itaki” o wartości 10 000 zł. Nagrodą I-go stopnia jest robot kuchenny marki Thermomix, nagrodą II-go stopnia telewizor 55 calowy marki Sony, nagrodą III-go stopnia jest konsola do gier marki Sony Playstation 4, nagrodą IV-go stopnia jest natomiast rower miejski marki Le Grand Lile 4 .

W mysłowickim urzędzie skarbowym powinien rozliczyć się każdy, kto 31 grudnia ubiegłego roku mieszkał na terenie Mysłowic. Meldunek nie jest konieczny. Losowanie nagród zaplanowano na 18 maja.