23 marca uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej pojechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem wyjazdu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzając obiekt przez około 5 godzin uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach.
Centrum Nauki Kopernik to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 400 eksponatów w kilku galeriach tematycznych, Teatr Wysokich Napięć, przestrzeń warsztatowa Masterni oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Dzięki temu dotychczas skomplikowane prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Uczniowie przekonali się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.
Po wyczerpującej pracy umysłowej krótki spacer ulicami Warszawy zaprowadził uczestinków wycieczki na Plac Piłsudskiego do Grobu Nieznanego Żołnierza.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













