fot. arch. itvm

W środę 10 kwietnia, pomimo trwającego od poniedziałku strajku nauczycieli, rozpoczęły się trzydniowe egzaminy gimnazjalne. Jeszcze do wczoraj pojawiały się wątpliwości, czy uda się je przeprowadzić zgodnie z harmonogramem.

– Dzisiejsze egzaminy rozpoczęły się bez żadnych zakłóceń. Wszystko wskazuje na to, że w pozostałych dniach również się odbędą – mówi Maciej Lisak-Zbroński, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Mysłowice.

Dzisiejsze składy komisji egzaminacyjnych zostały wybrane przez dyrektorów szkół. Na mocy rozporządzenia minister Zalewskiej w komisjach egzaminacyjnych mogą zasiadać nauczyciele z innych placówek, emerytowani nauczyciele, a także osoby posiadające kwalifikacje pedagogiczne, niebędące nauczycielami.

Egzaminy gimnazjalne odbyły się we wszystkich placówkach, czyli Szkole Podstawowej nr 4, Szkole Podstawowej nr 7, Szkole Podstawowej nr 10, Szkole Podstawowej nr 13, Szkole Podstawowej nr 15, Szkole Podstawowej nr 16, Zespole Szkół Ogólnokształcących i Szkole Podstawowej Sportowej.

Uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych wykazali się dzisiaj wiedzą z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Jutro przyjdzie kolej na przedmioty matematyczno-przyrodnicze. Ostatnim zobowiązaniem gimnazjalistów będzie egzamin z języka obcego, który jest przewidziany na najbliższy piątek 12 kwietnia.

tekst: Agnieszka Maliszczak-Hanzel