Na placu budowy przy ulicy Mikołowskiej trwają już ostatnie prace wykończeniowe nowej komendy Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach. Jesienią ma odbyć się wielka przeprowadzka. Jak na chwilę obecną wygląda nowa siedziba strażaków? Postanowiliśmy to sprawdzić z perspektywy ptaka.

Nowa strażnica, która powstaje na terenie przekazanym strażakom przez miasto, ma się stać kolejną wizytówką Mysłowic. Miejsce inwestycji nie zostało wybrane przypadkowo – układ komunikacyjny pozwoli strażakom w szybkim tempie dostać się w różne rejony miasta. Teraz strażacy, których siedziba mieści się w pobliżu Urzędu Miasta, niejednokrotnie tracą cenne minuty na przejazd przez zakorkowane w godzinach szczytu centrum miasta.

Budynek będzie służył nie tylko strażakom, znajdzie się tam także Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, Wydział Bezpieczeństwa Publicznego i Reagowania Kryzysowego a także centrum miejskiego monitoringu.

Niektórzy mysłowiczanie zwracają uwagę, że nowa strażnica, choć jeszcze nieukończona, pokryła się rdzą. Jak się okazuje, jest to celowy zabieg architekta – elewacja budynku została wykonana z modnej stali kortenowej. Wykorzystanie tego materiału to nie tylko podążanie za modą w nowoczesnej architekturze, ale także względy praktyczne. Stal ta charakteryzuje się podwyższoną odpornością na warunki atmosferyczne.

Zobacz najnowszą fotorelację z budowy ze strony mysłowickiej komendy: