Miejcie się na baczności. Mysłowicka drogówka od godzin porannych przeprowadza  działania “NIE – DLA PRĘDKOŚCI”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz egzekwowanie od kierowców poruszania się z dozwoloną prędkością po ominięciu punktu kontrolnego.

 – Policjanci z mysłowickiej drogówki przeprowadzą dziś działania w ramach wojewódzkiej akcji “NIE – DLA PRĘDKOŚCI”. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach krajowych, wojewódzkich i autostradach poprzez zatrzymywanie poruszających się po drodze kierowców zwiększających prędkość po ominięciu punktu kontroli prędkości. – informuje sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.

Wzmożone kontrole prowadzone będą na drodze krajowej 79 (m.in. ul. Katowicka, Krakowska w Mysłowicach) oraz autostradzie A4.

– Ideą akcji jest wyrobienie w opinii społecznej przeświadczenia o nieuchronności zastosowania środków prawnych wobec kierujących nagminnie naruszających przepisy ruchu drogowego. – dodaje rzecznik policji.