fot. ITVM

18 marca dwóch mężczyzn zniszczyło wiatę przystankową przy ul. Oświęcimskiej. Dzięki nagraniom z monitoringu właśnie zatrzymała ich policja.

Przystanek przy ul. Oświęcimskiej nie ma szczęścia. Notorycznie niszczony, po latach doczekał się monitoringu, który miał zapobiec powtarzającym się dewastacjom. Straty na szkodę mysłowickiego magistratu tym razem wyniosły blisko 8 tys. zł. Dwóch mężczyzn, którzy w marcowy poranek, wracając z imprezy, zniszczyli wiatę przystankową, zostało właśnie zatrzymanych dzięki nagraniom z monitoringu miejskiego.

– Zdarzenie zostało częściowo nagrane przez kamery monitoringu w okolicy przystanku. Sprawcy zostali też zarejestrowani przez monitoring miejski w innych częściach miasta na bliższych zdjęciach. Dzięki temu policjanci wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 28 lat – informuje sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy KMP Mysłowice.

Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy, gdzie usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Staną przed sądem. Za popełniony czyn grozi im do 5 lat więzienia.

Tekst: Bogumił Stoksik