Gimnazjum nr 3 otrzymało certyfikat potwierdzający uczestnictwo placówki w programie edukacyjno-badawczym: „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie”. Celem programu koordynowanym przez Polskie Towarzystwo Dietetyki jest zbadanie poziomu wiedzy żywieniowej uczniów, ocena ich stanu odżywiania się i promowanie zdrowego stylu życia.
W ramach programu uczniowie uczestniczyli w warsztatach, prelekcjach i wzięli udział w konkursie. Ponadto gimnazjaliści uczestniczyli także w konsultacjach z dietetykiem.
Z możliwości zasięgnięcia porady skorzystało 47 uczniów „trójki”.
– Większość z naszych uczniów jest zadowolona z porad i stara się wprowadzać w życie zdrowe nawyki i rezygnować ze słodyczy, bezwartościowych przekąsek czy słodkich gazowanych napojów na rzecz ryb i zdrowych nasion. – zgodnie przyznają Jolanta Stach i Karina Skiba , opiekunki projektu w Gimnazjum nr 3.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



