Dzień Dziecka to święto szczególne. Dla ogólnopolskiej społeczności działającej w programie PaT (Profilaktyka, a Ty) to dzień, gdy wszyscy zatrzymują się na chwilę w „Zrywie Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.

W rytmie serca

Ponieważ gimnazjaliści z „trójki” utworzyli PAT Port i tym samym weszli do PaTowskiej społeczności, postanowili pokazać, jakie wartości są dla nich ważne. W samo południe pod halą MOSiR odczytana została specjalna odezwa, a następnie przez minutę uczestnicy happeningu wybijali rytm serca, w czym dzielnie wspomagał ich na bębnie absolwent G-3 – Janek Sorek.

Mamo! Tato! Ogarnij się!

Mysłowiczanie mogli też usłyszeć i zobaczyć głośny i barwny pochód, w którym pod przewodnictwem aspiranta Dariusza Opatrzyka z Komendy Miejskiej Policji przeszli przez miasto uczniowie G3 wraz z kilkoma kolegami z II LO i ZSP nr 3. Hasła „Kiedy powiedziałeś „Kocham Cię” swojemu dziecku ?”, „Warto żyć na trzeźwo!” czy „Mamo! Tato! Ogarnij się!” wzbudzały żywe zainteresowanie mijanych mieszkańców i kierowców.

„Profilaktyka a Ty” to program Komendy Głównej Policji. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka. Program skupia się na profilaktyce rówieśniczej (sama młodzież angażując się w działania profilaktyczne, zachęca innych do życia bez uzależnień).