Fot. Hospicjum Cordis

Beata Kozidrak, Kasia Nosowska, Kayah, Justyna Steczkowska, Anna Maria Jopek, Piotr Kupicha, a nawet prof. Miodek i Irena Santor. To tylko niektóre z blisko 30 gwiazd, które osobiście wykonały pisanki na specjalne wielkanocne aukcje dla hospicjum Cordis.

Na najpopularniejszym polskim portalu aukcyjnym pod tym adresem możemy licytować pisanki. Każda jest inna, bo każdą przygotowała inna gwiazda. Aukcje trwają do 26 kwietnia, a dochód z nich zostanie przeznaczony na rozbudowę hospicjum stacjonarnego w Katowicach.

– To wyjątkowy prezent dla fanów artystów, którzy wykonali swoje pisanki. Każda z nich jest niepowtarzalna – nie ma takiej drugiej. Jednocześnie uważam, że nabycie takiej pisanki-cegiełki może być ogromną satysfakcją z tego, że włożyło się kawałek swojego serca w pomoc dla hospicjum – mówi Jolanta Grabowska-Markowska, prezes hospicjum Cordis.

Dodatkowo 19 kwietnia w Radiu Katowice, jak co roku, rusza wielka aukcja radiowa. Słuchacze od godz. 10 do 14 mogą dzwonić i licytować wielkanocne kurki, zajączki czy jajka stworzone przez podopiecznych hospicjum, wolontariuszy i zaprzyjaźnionych artystów.

– Wszystkich serdecznie zachęcamy do słuchania i wzięcia udziału w tej aukcji. Będzie pięknie, magicznie, świątecznie, będą chwile zadumy, a najważniejsze, że dzięki ludziom o wielkich sercach ktoś znowu się uśmiechnie – dodaje Grabowska-Markowska.

Wielkanocne pisanki wykonali: Justyna Steczkowska, Wanda Kwietniewska, Beata Kozidrak, Kasia Cerekwicka, Ania Rusowicz, Anna Maria Jopek, Krystyna Prońko, Halina Frąckowiak, Irena Santor, Stanisława Celińska, Małgorzata Walewska, Katarzyna Groniec, Renata Przemyk, Maciek Balcar (Dżem), Piotr Kupicha (Feel), Jan Miodek, Kasia Moś, Joanna Bartel, Kasia Nosowska, Daria Zawiałow, Kayah, zespół Tulia, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Grzegorz Turnau, Mela Koteluk, Edyta Geppert oraz Małgorzata Ostrowska. Swoją własną pisankę wykonała również Jolanta Grabowska-Markowska, założycielka i prezes hospicjum Cordis, a także Marek Grela – artysta, wieloletni przyjaciel hospicjum i pomysłodawca pisankowej aukcji charytatywnej.

– Kochani, mamy dla Was małą niespodziankę na Wielkanoc! Z serca narysowałam tego króliczka, aby umilić Wam święta, a w zamian za to prosimy o pomoc dla hospicjum w Katowicach – mówi Justyna Steczkowska, która chętnie wzięła udział w akcji.