W centrum handlowym Quick Park jeszcze przed świętami nastąpi otwarcie sklepu Biedronka. Czy market należący do sieci Jeronimo Martins Polska zagości w tym miejscu na dłużej niż jego poprzednicy?

W 2016 r., na początku istnienia galerii handlowej, znajdował się tam sklep spożywczy Piotr i Paweł. Jednak przetrwał tylko niecały rok, później jego miejsce zajęła sieć Spar. Market funkcjonował jeszcze krócej i został zamknięty zupełnie znienacka, zostawiając pracowników bez wypłat. Z kolei portugalska sieć handlowa ma już kilka sklepów w naszym mieście i mysłowiczanie często wybierają zakupy właśnie w Biedronce.

– Miło nam poinformować, że grono najemców Quick Park Mysłowice powiększa się o popularną sieć spożywczą Biedronka. Otwarcie sklepu zaplanowano już na 16 kwietnia, tuż przed świętami wielkanocnymi. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na otwarcie sklepu – informuje Monika Bereś, dyrektor centrum handlowego Quick Park Mysłowice.

Czy w mieście, w którym znajduje się już osiem sklepów popularnej sieci, kolejny może się przyjąć?

– Obecnie Biedronka ma ponad 2 900 sklepów w ponad 1 100 polskich miejscowościach, a 4 mln Polaków każdego dnia robią zakupy w Biedronce. Wyrażamy nadzieję, że nowa placówka również pozyska stałych klientów – mówi Karolina Ulatowska, młodszy specjalista ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska.

Tekst: Aleksandra Klimek