W czwartkowy poranek, 11 kwietnia, odbyło się oficjalne zakończenie działań związanych z termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej nr 10 w Brzezince.

Prace w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi rozpoczęły się rok temu. Oprócz odświeżenia wyglądu szkoły, chodziło przede wszystkim o jej docieplenie, by zmniejszyć koszty ogrzewania. W ramach remontu docieplono dach wraz z całym podpiwniczeniem, przeprowadzono izolację ścian, wymieniono stolarkę okienną i cztery pary drzwi wejściowych. Całkowicie wymieniono też instalację centralnego ogrzewania i piony wodne.

– Firmy remontowe pracowały pełną parą przez dwa miesiące wakacji, ale dwa miesiące nie wystarczą, żeby zrealizować tak dużą inwestycję. Najczęściej remont trwał więc po lekcjach, po południu. Czasem nawet do północy. W przyszłości mamy też nadzieję na uruchomienie w szkole kotłowni gazowej – mówi Mariola Czypionka, dyrektor szkoły.

Koszt remontu szkoły wyniósł ponad 2,3 mln zł. Termomodernizacja została sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Tekst: Bogumił Stoksik