Już po raz 135. spotkano się w Muzeum Miasta Mysłowice, żeby porozmawiać o historii. Tym razem o historii harcerstwa w naszym mieście. Podczas wydarzenia odbyła się również prapremiera najnowszego filmu produkcji muzeum.

„Wszystko co nasze Polsce oddamy… Dzieje Hufca ZHP Mysłowice 1923-1956” to najnowsza produkcja Muzeum Miasta Mysłowice, której premiera odbyła się podczas ostatniego Muzealnego Czwartku w ramach obchodów 95-lecia mysłowickiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego. 40-minutowy film pokazuje początki skautingu oraz dzieje mysłowickiego hufca i ludzi z nim związanych w latach 1923-1956.

Podczas wydarzenia odbyła się również specjalna prelekcja wygłoszona przez prof. dr hab. Krystynę Heską-Kwaśniewicz. Otwarto także wystawę przygotowaną przez muzeum, ukazującą historię hufca ZHP Mysłowice.

Wśród gości obecni byli harcerze-seniorzy oraz osoby występujące w filmie. Miłym uzupełnieniem imprezy był zaimprowizowany występ młodych druhen i druhów.

Film „Wszystko co nasze…” zrealizowali Marek Blaut i Irena Woźniak. Współpraca: Wojciech Kubowicz, Piotr Żondełek. Wystawę przygotował Wojciech Kubowicz wraz z zespołem.