13 kwietnia to Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Jego obchody nie ominęły Aresztu Śledczego, upamiętniono tam poległych w Katyniu funkcjonariuszy mysłowickiej jednostki penitencjarnej.
Witold Bubik i Jan Wykurz – funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Mysłowicach zostali zamordowani w lesie katyńskim w 1940 roku. By uczcić pamięć ich i innych osób zamordowanych przez NKWD zapalono znicze i złożono kwiaty przed tablicą upamiętniającą ofiary zbrodni katyńskiej.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej obchodzony jest w rocznicę ujawnienia w 1943 roku informacji o masowych grobach polskich oficerów zamordowanych przez NKWD w lesie katyńskim. Władze ZSRR przyznały się do dokonania mordu na polskich oficerach dopiero 13 kwietnia 1990 roku.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












