fot. arch. ITVM

Jak zwykle podczas świąt Wielkiej Nocy zmianie ulegną kursy autobusów i tramwajów na terenie naszego miasta. Zanim wybierzecie się w podróż, sprawdźcie, jak zmieniły się rozkłady.

Jak podaje magistrat, 18, 19 i 23 kwietnia, czyli w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i wtorek po świętach wielkanocnych w okresie wiosennej przerwy świątecznej w szkołach, obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni robocze. Według rozkładów jazdy ważnych w dni robocze w ferie (lub w dni robocze bez zajęć szkolnych, lub w dni robocze nieszkolne) będą kursowały linie autobusowe nr: 44, 66, 76, 77, 149, 162, 219, 223, 788, 931 oraz linie nr: 672 i 995, na których w roboczych rozkładach jazdy nastąpi tylko zmniejszenie pojemności taboru.

W Wielką Sobotę 20 kwietnia obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w soboty.

Ważne! Linia autobusowa nr 26 zakończy funkcjonowanie lub dojazdy do centrów handlowych zgodnie z przekazanymi rozkładami jazdy, tj. po zakończeniu pracy poszczególnych centrów handlowych ok. godz. 12-14. Ponadto linia nr 26 od godz. 15.11 będzie kursowała tylko do przystanku Sosnowiec Jęzor Jaworznicka, natomiast ostatni odjazd z przystanku Sosnowiec Jęzor Centrum Handlowe do przystanku Sosnowiec Szpital Wojewódzki nastąpi o godz. 14.08.

W Niedzielę Wielkanocną 21 kwietnia obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w niedziele i święta.

Wyjątki:

  • linia tramwajowa nr 14 i linie autobusowe nr 223 i 292 będą kursowały według rozkładów jazdy ważnych w Niedzielę Wielkanocną,
  • funkcjonowanie linii autobusowych nr: 26, 219 i 995 zostanie zawieszone,
  • linia autobusowa nr 35 będzie kursowała według rozkładów jazdy ważnych w niedziele i święta, ale ze zmniejszeniem pojemności taboru z przegubowego na standardowy na wszystkich wozach.

W Poniedziałek Wielkanocny 22 kwietnia obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w niedziele i święta. Jedynie linia tramwajowa nr 14 będzie kursowała według rozkładów jazdy ważnych w Poniedziałek Wielkanocny, a zgodnie z rozkładami ważnymi w dni wolne od pracy w centrach handlowych pojedzie linia autobusowa nr 26.

Tekst: Aleksandra Olszewska