mat. prasowe

Koncert Pawła „Aldarona” Czekalskiego to kolejna muzyczna propozycja Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Podróżującego po całym świecie ulicznego barda i poetę usłyszymy już 27 kwietnia. Artyście na scenie towarzyszyć będzie gitarzysta Jarek „Jarecki” Poniatowski.

Aldaron jest gitarzystą, wokalistą, autorem piosenek i bardem. Śpiewa o życiu we współczesnym świecie, o relacjach i zależnościach świata natury i cywilizacji, o radościach, wyborach, smutkach, poszukiwaniu duchowości współczesnego człowieka. Na swoim koncie ma trzy płyty, a każda jest w nieco odmiennym stylu i instrumentarium. Na ostatniej „Wiara ta sama” gościnnie wystąpił Jacek Kleyff.

Twórczość Aldarona to piosenki z dawką poezji, pełne gier słownych, czasem przemieszane ze stylistyką hip-hopową, wykonywane z towarzyszeniem gitary i harmonijki ustnej. W latach 2005-2012 uczestnik, często laureat, wielu imprez krajowych: konkursów, przeglądów czy festiwalów piosenki (Bazuna, OPPA, FPS Kraków i innych).

Od kilku lat występuje z gitarzystą solowym Jarkiem „Jareckim” Poniatowskim, z którym zagra także podczas koncertu w MOK-u. Utwory przez niego wykonywane są emocjonalne, z pewną dawką improwizacji. Często daje to doskonałą okazję do spontanicznego jam session z publicznością pod koniec koncertu.

Wstęp: 15 zł – przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu.

Sprzedaż biletów: Mysłowicki Ośrodek Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7, KupBilecik.pl.