fot. pixabay

Znacie kogoś, kto ma wenę twórczą i zdolności manualne? Mysłowicki Ośrodek Kultury ogłosił właśnie konkurs na projekt maskotki tej instytucji. Zwycięski pomysł przeobrazi się w dużą maskotkę, która będzie bawić publiczność podczas miejskich imprez kulturalnych. 

To propozycja dla każdego, kto lubi tworzyć, projektować, rysować, szyć, a dodatkowo lubi Mysłowicki Ośrodek Kultury.

– Tutaj nie ma żadnych ograniczeń kreatywności. Prace mogą być tak indywidualne, jak i zespołowe. Dziecko może mieć pomysł, mama zrobić zakupy, a babcia uszyje maskotkę – liczyć ma się tylko efekt i przede wszystkim dobra zabawa. Zwycięzcę konkursu przedstawimy podczas idealnie do tego nadającej się okazji, czyli podczas Dnia Dziecka w Parku Słupna – mówi Michał Skiba, dyrektor MOK-u.

Zwycięska maskotka MOK stanie się maskotką nas wszystkich i będzie nam towarzyszyć w różnych twórczych zabawach i spotkaniach. Maskotka powinna nawiązywać do działalności instytucji, której motto brzmi: „Rozwijamy pasje!”. Inspiracją może być także logo: kolory czerwony i szary.

Spośród wszystkich zgłoszonych prac pracownicy MOK-u wybiorą jedną, która urośnie, ożyje i będzie dumnie reprezentować instytucję. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 1 czerwca podczas imprezy w Parku Słupna z okazji Dnia Dziecka.