26 kwietnia podczas siódmej już mysłowickiej„Gali sportu” w hali MOSiR przy ul. Bończyka nastąpi uroczyste wręczenie nagród dla zasłużonych mysłowickich sportowców.

My widzimy ich sukcesy i porażki, ale tylko oni, ich najbliżsi i współpracownicy wiedzą, ile wyrzeczeń i pracy kosztuje każde zwycięstwo. Raz do roku podczas „Gali sportu” mamy okazję podziękować za emocje, których dostarczyły nam ich zmagania w różnych dziedzinach. Na nagrody pieniężne dla zasłużonych sportowców przeznaczono 50 tys. zł.

– Są również wyróżnienia, którymi prezydent chce uhonorować sportowców, którzy nie spełniają tych kryteriów regulaminowych, ale te osiągnięcia są również ważne – mówi Karol Pawlik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Nagrody będą przyznawane sportowcom i trenerom, juniorom i dorosłym sportowcom. Jak zwykle można się spodziewać profesjonalnej oprawy samego wydarzenia.

– Osoba prowadząca będzie czymś fajnym i niespodziewanym. Będzie również część artystyczna. Myślę, że będzie to fajnie zrobione, w fajnej scenografii i myślę, że uda się zrobić to tak, żeby o tej gali mówiono jeszcze przez parę tygodni, miesięcy – dodaje Karol Pawlik.  

O przyznaniu nagród zdecydowała komisja konkursowa. O tym, którzy z mysłowickich sportowców zostaną nagrodzeni, dowiemy się już w najbliższy piątek po godz. 18.

Tekst: Bogumił Stoksik