pexels.com

Bezpłatne badania medyczne, porady dotyczące bezpiecznych zachowań, święto kapeluszy i Nocny Zlot Pojazdów Zabytkowych „ClassicMania Night” – oto atrakcje przygotowywane na III Dzień Seniora w Mysłowicach. Seniorzy będą spędzać czas wspólnie z młodszymi pokoleniami 18 maja od godz. 15 w Centralnym Muzeum Pożarnictwa.

Święto rozpocznie się korowodem barwnych kapeluszy prowadzonym rytmem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Po raz trzeci osoby powyżej 60. roku życia będą podziwiać występy wnucząt i bawić się w klimacie lat 70. i 80. ubiegłego stulecia.

– Chcemy zachęcić osoby starsze, samotne do wychodzenia z domu i integracji z młodszymi pokoleniami – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic. – W tym roku stawiamy na aktywność w trzech strefach: zdrowie, bezpieczeństwo i relaks. Liczymy na to, że senioralne święto zdopinguje do życiowej aktywności większość osób z ponad 17-tysięcznej grupy mysłowickich seniorów – dodaje.

Seniorzy będą mogli za darmo otrzymać „Pudełka życia”, zrobić badania wzroku, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru czy wykonać spirometrię. Skorzystają też z bezpłatnych konsultacji trenerskich i żywieniowych oraz analizy składu ciała. Z myślą o bezpieczeństwie seniorów odbędzie się pokaz udzielania pierwszej pomocy i samoobrony przygotowany przez pracowników Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach. Rad związanych z bezpieczeństwem konsumentów udzielać będzie miejski rzecznik konsumentów.

Dzień Seniora organizuje prezydent Mysłowic, Mysłowicki Ośrodek Kultury i Mysłowicka Rada Seniorów. We współorganizację, w ramach solidarności międzypokoleniowej, włączają się młodzi ludzie z Młodzieżowej Rady Miasta, oferując m.in. porady informatyczne i związane z makijażem seniorek. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje m.in. „Gazeta Senior”, TVP S.A. o/Katowice, Polskie Radio Katowice SA, portal myslowice.net, a także ITVM.

Źródło: Informacja prasowa