Żywe maskotki to jedna z ulubionych atrakcji dzieci. Poprzez swoją barwność, duże poczucie humoru i fantastyczny strój zapewniają świetną zabawę.

Dlatego już wkrótce podczas wydarzeń Mysłowickiego Ośrodka Kultury spotkać będzie można postać sympatycznego, kulturalnego MOK-usia, który będzie bawił uczestników naszych imprez. Jak będzie wyglądał? To rozstrzygnie konkurs „Zaprojektuj maskotkę MOK-u”.

– Animatorzy naszej placówki wpadli na genialny pomysł, aby stworzyć maskotkę, która będzie reprezentowała naszą placówkę, która będzie nam towarzyszyła podczas wydarzeń kulturalnych i nie tylko. I dlatego też zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich mieszkańców i nie tylko, aby swoje prace nadesłali do Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Już 6 maja mija termin, kiedy można te prace zgłaszać – mówi Michał Skiba, dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Prace można wykonywać dowolną techniką, a wyniki konkursu poznamy 1 czerwca podczas tegorocznego Dnia Dziecka w Parku Słupna.

– Naprawdę nie wymagamy, aby one były wybitnie utalentowane, żeby to był już gotowiec, ponieważ ta praca, która do nas nadejdzie, stanie się bardzo dużą inspiracją, żeby stworzyć maskotkę. Ona jeszcze zostanie poddana delikatnej obróbce przez profesjonalistów i na bazie tego stworzymy naszego MOK-usia – dodaje.

Spośród wszystkich zgłoszonych prac pracownicy MOK-u wybiorą jedną, która ożyje i będzie bawić publiczność podczas miejskich imprez kulturalnych. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę rzeczową ufundowaną przez organizatora konkursu.

– O tyle warto jest wziąć w tym udział, ponieważ przygotowana jest nagroda rzeczowa o wartości 500 zł – mówi Michał Skiba.

Maskotka powinna nawiązywać do działalności instytucji, której motto brzmi: „Rozwijamy pasje!”. Inspiracją może być także logo: kolory czerwony i szary.

– To ma być właśnie inspiracja dla nas, którymi kierunkami mamy zmierzać, aby ta maskotka powstała. Ubolewamy nad faktem, że akurat szkoły są zamknięte, ponieważ to właśnie tam kierowaliśmy tę akcję, ale może wykorzystajcie, drogie dzieciaki, rodzice, mieszkańcy Mysłowic, ten wolny czas po to, aby wspólnie, rodzinnie, indywidualnie popracować nad maskotką Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Mysłowiczanie – liczymy na Was gorąco, że jednak zdecydujecie się przesłać maskotkę, swój projekt do MOK-u. Pamiętajcie, do 6 maja czekamy na Wasze prace – dodaje.

Tekst: Agnieszka Maliszczak-Hanzel