Jeśli rozliczenie deklaracji PIT za rok 2018 zostawiłeś sobie na ostatni moment, to już ostatnia szansa, aby jeszcze wesprzeć dowolną organizację porządku publicznego, której cel i działanie jest najbliższe Twojemu sercu. Warto pamiętać, że wiele z nich działa na terenie Mysłowic.

Na Twoje wsparcie czeka 20 lokalnych organizacji pozarządowych. Są to stowarzyszenia, fundacje, kluby i związki, a nawet ochotnicza straż pożarna. Mysłowickie organizacje nie tylko pomagają nieuleczalnie chorym, wspierają seniorów, dzieci i młodzież, rodziny wielodzietne, ale także działają na rzecz rozwoju kultury i sportu. Ich wspólnym mianownikiem jest praca w Mysłowicach i na rzecz mysłowiczan.

1% podatku dochodowego mogą przekazać organizacjom płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

Przekazanie 1% jest najprostszą z form pomocy, a do tego nic nas nie kosztuje. Ponadto celowość przedsięwzięcia da nam pewność, że zebrane środki zostaną przekazane na lokalne działania.

Poniżej lista mysłowickich NGO przygotowana przez magistrat.

Tekst: Agnieszka Maliszczak-Hanzel