O tym, jak bardzo mieszkańcy Mysłowic chcą wyremontowanej Promenady, przekonaliśmy się już podczas głosowania w ramach pierwszego Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Nareszcie startują prace, które mają przywrócić świetność terenom między ul. Powstańców a Słupną.

Na tę informację czekaliśmy kilka lat, ale w końcu się udało. W ramach prac na Promenadzie pojawią się nowe alejki dla pieszych i rowerów wraz z oświetleniem i więcej roślin. Ma też powstać park rekreacyjny z placem zabaw dla dzieci, ogrodem kwiatowym, ścieżką edukacyjną, stawami retencyjno-filtracyjnymi i wybiegiem dla psów. Będą miejsca do grillowania wraz ze stołami i ławkami, a także teren do gry w boule, badmintona i kręgle.

– Po weekendzie majowym ruszają prace. Pierwotnie przebudowa miała odbyć się w ramach pierwszego Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Ostatecznie sfinansowana zostanie w większości z funduszy unijnych – informuje Natalia Wypiór z mysłowickiego magistratu.

Przetarg na przebudowę wygrała firma ABG Grzegorz Oleksa z Chorzowa, która dotychczas wykonywała projekty m.in. w Siemianowicach Śląskich. Przywrócenie świetności Promenadzie ma kosztować ponad 7 mln zł. Mysłowice otrzymały na ten cel dofinansowanie w wysokości prawie 6 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Inwestycja ma zakończyć się w drugim kwartale 2020 r.

Tekst: Bogumił Stoksik