fot.arch.itvm.pl

Przy okazji zakupów w prosty sposób można wspomóc projekt rozwijający mysłowicki klub maluchów. Wystarczy jedynie wrzucić żeton do odpowiedniego pojemnika, oddając tym samym głos na prowadzony przez Mysłowicki Ośrodek Kultury klub dzieci i rodziców 100 pociech.

Mysłowicki Ośrodek Kultury postanowił zawalczyć o grant z programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Projekt rozwijający klub 100 pociech – jako jeden z trzech w mikroregionie obejmującym Katowice i Mysłowice – dostał się do etapu głosowania.

– Bardzo się cieszę, że nasz projekt zakwalifikowany został do kolejnego etapu programu. Mysłowiczan gorąco zachęcam do głosowania, a tym samym wsparcia naszego klubu 100 pociech. Pozyskanie grantu pozwoli nam rozwinąć działalność lubianego przez rodziców i  maluchów klubu – mówi Artur Madaliński, dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury

Mysłowicka inicjatywa walczy o 5 tys. złotych grantu. Za te środki rozwinąć się ma działający od marca zeszłego roku klub. MOK planuje zakup nowych instrumentów muzycznych, z których dzieci mogłyby korzystać podczas zajęć oraz książeczek edukacyjnych. Chce także zakupić nowe siedziska, w szczególności wygodne poduchy, na których rodzice z dziećmi mogliby wygodnie siedzieć podczas klubowych zajęć.

Za środki z grantu MOK chce także zorganizować kolejne zajęcia dla maluchów; warsztaty z muzyki i sensoplastyki , spotkania dotyczące edukacji przyrodniczej i ekologicznej, coachingu rodzicielskiego oraz dotyczące zdrowego stylu życia.

Czy Mysłowice otrzymają grant Tesco? Wszystko w rękach mieszkańców – robiąc zakupy w sklepach sieci od 7 maja do 4 czerwca każdy kupujący otrzyma żeton do głosowania. Aby wesprzeć klub maluchów wystarczy wrzucić go do pojemnika z nazwą mysłowickiego projektu.

Głosować można w poniższych sklepach:

  • Mysłowice, Moniuszki 61
  • Katowice, Chorzowska 107 (Silesia City Center)
  • Katowice, Radockiego 70B
  • Katowice, Tysiąclecia 12

Zobacz, czym jest Klub 100 pociech:

Po pachy w dobrej zabawie. Sobotnie spotkanie Klubu 100 Pociech