Kwitnące kasztany przypominają, że już za moment maturzyści zmierzą się z egzaminami dojrzałości. Zanim to jednak nastąpi, uczniowie ostatnich klas liceów oraz techników pożegnali się ze swoimi szkołami. Z aparatem odwiedziliśmy I Liceum Ogólnokształcące, w którym odbyła się uroczysta akademia pożegnalna.

Uczniów ostatnich klas pożegnała nie tylko dyrektor szkoły Dorota Konieczny-Simela wraz z całym gronem pedagogicznym, ale także prezydent Edward Lasok oraz w imieniu wszystkich, mysłowickich radnych, wiceprzewodniczący Wiesław Tomanek. Powodzenia podczas zbliżających się egzaminom absolwentom życzył również poseł Wojciech Król.

Trzecioklasiści odebrali świadectwa ukończenia szkoły średniej, najzdolniejszym absolwenci odebrali wyróżnienia. Za edukacyjny trud absolwenci kwiatami podziękowali swoim pedagogom.

Przed absolwentami majówka, jednak zaraz po długim weekendzie, w piątek 4 maja, pisemnym egzaminem z języka polskiego rozpoczną się tegoroczne matury. W Mysłowicach przystąpi do nich 266 uczniów.