3 maja o godzinie 16:00 w Mysłowicach odbędzie się wspólny polonez „Poloneza czas zacząć” z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Uczestnicy spotkają się na ulicy Grunwaldzkiej, skąd w tanecznym korowodzie przejdą na Rynek. Wydarzenie ma otwarty charakter i jest skierowane do mieszkańców oraz gości miasta.

W programie zaplanowano oprawę patriotyczną, recytację fragmentów „Pana Tadeusza” oraz koncert młodzieżowej orkiestry „Zadyrygowani”. Organizatorzy przewidują również formowanie par tanecznych na miejscu oraz rozdawanie kotylionów.

Zbiórka uczestników rozpocznie się o godzinie 15:30.

Wydarzenie wpisuje się w obchody Święta Konstytucji 3 Maja i ma na celu wspólne uczczenie tego dnia poprzez udział mieszkańców.