3 maja o godzinie 16:00 w Mysłowicach odbędzie się wspólny polonez „Poloneza czas zacząć” z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
Uczestnicy spotkają się na ulicy Grunwaldzkiej, skąd w tanecznym korowodzie przejdą na Rynek. Wydarzenie ma otwarty charakter i jest skierowane do mieszkańców oraz gości miasta.
W programie zaplanowano oprawę patriotyczną, recytację fragmentów „Pana Tadeusza” oraz koncert młodzieżowej orkiestry „Zadyrygowani”. Organizatorzy przewidują również formowanie par tanecznych na miejscu oraz rozdawanie kotylionów.
Zbiórka uczestników rozpocznie się o godzinie 15:30.
Wydarzenie wpisuje się w obchody Święta Konstytucji 3 Maja i ma na celu wspólne uczczenie tego dnia poprzez udział mieszkańców.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












