Od początku kwietnia na terenie całego miasta można spotkać patrole rowerowe straży miejskiej. Poruszanie się jednośladem umożliwia mundurowym szybkie i sprawne dotarcie w miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest niemożliwy.
Pełniąc służbę na rowerach, funkcjonariusze zwracają uwagę na wykroczenia porządkowe i drogowe oraz czuwają nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się ulicami naszego miasta. Strażników na rowerach spotkać można na ścieżkach rowerowych w parkach czy miejscach rekreacji i sportu oraz na osiedlach. Ponadto w godzinach wieczornych będą rozdawali innym cyklistom elementy odblaskowe, by zwiększyć ich bezpieczeństwo na drodze, więc zachęcamy mieszkańców do kontaktu z mobilnymi strażnikami.
Tekst: D. Garszczyńska















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













