fot.KMP

Mysłowiccy policjanci odwiedzili maluchy w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym z Oddziałem Specjalnym “Zielona Lokomotywa”. Pretekstem do spotkania był piknik zorganizowany pod hasłem “Autyzm – Znasz Mnie?”. Wydarzenie miało na celu przekazanie informacji o świecie dzieci autystycznych. Mundurowym towarzyszył przyjaciel dzieci Sznupek.

W ubiegły piątek, na zaproszenie wychowawców, mysłowiccy policjanci zajmujący się profilaktyką odwiedzili dzieci z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego z Oddziałem Specjalnym “Zielona Lokomotywa”. Podczas pikniku zrealizowanego pod hasłem “Autyzm – Znasz Mnie?” mundurowym towarzyszyła maskotka Sznupek, która zabawiała obecne tam maluchy. Wszystkie przedszkolaki miały możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu oraz radiowozu i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

– Spotkania z młodymi mieszkańcami Mysłowic to przede wszystkim możliwość przeprowadzenia przez stróżów prawa szeroko rozumianych działań profilaktyczno – edukacyjnych – mówi sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.

W ten sposób dzieci nie tylko zaznajamiają się z pracą policjantów. Jest to także doskonała okazja do rozmów o ich bezpieczeństwie.