fot.wikipedia

Z okazji majówki, i przeplatających się w tym roku dni wolnych z roboczymi, Koleje Śląskie wydłużyły okres obowiązywania dwóch ofert specjalnych – „Silesia Weekend” oraz „Śląskie dla rodziny – Karta Dużej Rodziny”. Przewoźnik przypomina także o Wspólnym Bilecie Samorządowym dla tych, którzy mają ochotę spędzić majówkę na dłuższej wyprawie.

Silesia Weekend

„Silesia Weekend” to oferta, w ramach której przysługuje 15% ulgi przy przejeździe w jedną stronę lub 20% ulgi przy zakupie biletu na przejazd tam i z powrotem w weekendy oraz dni wolne od pracy. Tym razem, przy okazji majówki, oferta ta będzie obowiązywać od piątku 27 kwietnia (od godz. 18:00) do piątku 4 maja 2018 roku (do godz. 6:00). Warto przy tym pamiętać, że bilet w ofercie „SilesiaWeekend” pozwala również na podróżowanie po kraju morawsko-śląskim w Czechach. To warty rozważenia pomysł na majówkową wycieczkę.

Śląskie dla rodziny – Karta Dużej Rodziny

Druga oferta, której czas obowiązywania wydłużono ze względu na majówkę, to „Śląskie dla rodziny – Karta Dużej Rodziny”. W jej ramach posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje 50% ulgi dla rodziców lub opiekunów oraz 30% ulgi dla dzieci i młodzieży. W najbliższym czasie oferta będzie obowiązywać od piątku 27 kwietnia (od godz. 14:00) do czwartku 3 maja 2018 roku (do godz. 24:00).

Wspólny Bilet Samorządowy

Ci, którzy preferują dalsze wycieczki, mogą skorzystać ze Wspólnego Biletu Samorządowego.

– Jeden blankiet w cenie 38 zł uprawnia do przejazdów w ciągu 24 godzin pociągami spółek: Koleje Mazowieckie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Arriva RP, Koleje Małopolskie i Warszawska Kolej Dojazdowa – czytamy na stronie Kolei Śląskich.

Bilet można kupić m.in. przez internet czy SkyCash, a potem wsiąść do dowolnego pociągu któregoś spośród wymienionych przewoźników, bez konieczności zakupu kolejnego biletu i sprawdzania czy posiadany jest właściwy.

– Pierwszy tydzień maja, pozwalający na dłuższy wyjazd na wypoczynek czy zwiedzanie może być dobrą okazją do skorzystania z tej oferty – zachęca spółka Kolei Śląskich.