Od środy policjanci ze śląskiej drogówki prowadzą działania pod kryptonimem „Majowy Weekend”. Akcja trwać będzie od 30 kwietnia do 4 maja. W tym czasie na głównych szlakach komunikacyjnych, w szczególności prowadzących do miejscowości turystycznych, należy spodziewać się zwiększonej liczby uczestników ruchu. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będzie również większa, niż zwykle, ilość policjantów.
– Okres długiego majowego weekendu, to czas wzmożonego ruchu pojazdów na naszych drogach. Sytuacja taka może prowadzić do wzrostu liczby wypadków i kolizji. Celem działań prowadzonych przez śląskich policjantów od godziny 14.00 w środę 30 kwietnia do 22.00 w niedzielę 4 maja, będzie dążenie do zapewnienia bezpieczeństwa podróznym poprzez ujawnianie i eliminowanie negatywnych zachowań na drodze – informuje st. sierż. Dawid Szlachetka, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.
Policjanci będą reagować na każde wykroczenie oraz eliminować z dalszej jazdy nietrzeźwych kierowców. Z konsekwencją będą karani piraci drogowi, którzy poruszają się po śląskich drogach z nadmierną prędkością.
Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Pamiętajcie Państwo o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy, są bezcenne.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












