Mysłowicki Ośrodek Kultury z radością ogłasza powrót jednej z najbardziej kolorowych i energetycznych inicjatyw – Odczarowanych podwórek! W dniach 6, 13 i 20 maja zwyczajne przestrzenie miejskie ponownie zamienią się w tętniące życiem strefy radości, animacji i sąsiedzkiej integracji.
Głównym celem odczarowanych podwórek jest oczywiście integracja społeczności danego podwórka, danego osiedla. Integracja dzieci i również integracja międzypokoleniowa, czyli integracja dzieci z seniorami – informuje Katarzyna Galus z MOK
Co nas czeka?
Skupiamy się w tym roku na grach i zabawach, na animacjach. Będzie dużo tańca, dużo muzyki, dużo kolorowych balonów i dużo baniek mydlanych.
Każde wydarzenie będzie wyjątkowe, bo jego współgospodarzami są sami mieszkańcy danego podwórka! Pierwsze spotkanie już dzisiaj w godzinach od 16.30 do 18.30 na placu zabaw przy ulicy Sobieskiego 9.
Zachęcamy państwa gdy będziecie już wiedzieli, gdzie się pojawimy z naszą MOK-ową ekipą, do tego, aby również pochwalić się, co wy robicie w swojej społeczności. Czy może haftujecie, może piszecie poezję, może rapujecie. Bardzo chętnie zaprosimy was do tej współpracy podczas dwugodzinnej zabawy i animacji – dodaje Katarzyna Galus















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)









