fot. unsplash.com

Nocą wszystko wygląda inaczej niż w świetle dnia: bardziej tajemniczo i intrygująco. Okazję, by przyjrzeć się naszemu miastu wieczorową porą, będą mieli uczestnicy Pierwszego Rowerowego Mysłowickiego Rajdu Nocnego, który grupa Rowerowe Mysłowice wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zaplanowała na sobotę 18 maja.

Każdy, kto ma ochotę przejechać się nocą po Mysłowicach na dwóch kółkach, powinien pojawić się w sobotę 18 maja o godz. 21 w Parku Słupna.

– Właśnie stamtąd wystartuje rajd, którego trasa przebiegać będzie przez Brzezinkę, Larysz, Kosztowy, Brzęczkowice i Centrum. Meta, a na niej ognisko dla uczestników, zlokalizowana będzie na Hubertusie. To w sumie 24 km. Na pewno zdążycie zgłodnieć, więc pamiętajcie, by prowiant na ognisko zabrać ze sobą – mówią Marek Jarosz i Monika Minko z Rowerowych Mysłowic.

Jest to rajd nocny, więc bezpieczeństwo rowerzystów będzie odgrywało bardzo ważną rolę. Uczestnicy proszeni są o wyposażenie swoich jednośladów w lampki. Jeśli ich nie macie przy swoich rowerach, lepiej zostańcie w domu.

– Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo, promujemy bezpieczną jazdę, a osoby bez oświetlenia przy rowerach stwarzają zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Zwracamy też Waszą uwagę na to, że trasa rajdu liczy aż 24 km, więc dzieci, które nie spędzają na rowerach dużo czasu, raczej jej nie podołają. Dlatego rodziców z maluchami zapraszamy na rajd 2 czerwca, organizowany w dzień i na nieco skróconej trasie – podkreślają Marek Jarosz i Monika Minko.

Uczestnicy sobotniego rajdu powinni też pamiętać o kaskach rowerowych. Informacje o wydarzeniu możecie śledzić na bieżąco tutaj.

Tekst: Aleksandra Olszewska