Dzisiaj po godz. 10 doszło do wypadku na ul. Długiej w Mysłowicach. Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Jeden z nich podczas wyprzedzania śmieciarki uderzył w nadjeżdżający z przeciwka drugi samochód.

Na miejsce wypadku zostały wezwane służby ratunkowe: straż pożarna, policja i pogotowie, także lotnicze.

– Po przybyciu na miejsce zastępy PSP stwierdziły, że w zdarzeniu uczestniczyły 2 samochody osobowe, w których podróżowało w sumie 5 osób. 3 osoby wymagały pomocy medycznej. W trakcie ich opatrywania lekarz zespołu ratownictwa medycznego zadecydował o zadysponowaniu jednostki lotniczego pogotowia ratunkowego, z uwagi na poważne obrażenia jednej z osób poszkodowanych. Działania PSP i zadysponowanego na miejsce zastępu OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku (ruch w obu kierunkach był zamknięty) oraz zabezpieczeniu miejsca lądowania LPR – mówi mł. bryg. Wojciech Chojnowski, rzecznik mysłowickiej komendy straży pożarnej.

Na chwilę obecną poszkodowani zostali zabrani przez pogotowie do szpitali. Droga nadal jest zamknięta z uwagi na dochodzenie prowadzone przez policję, w celu ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku.

Tekst: Magdalena Warchoł