pexels.com

Kolejny raz na ulicach Mysłowic oraz miast ościennych będzie można zobaczyć perełki motoryzacyjne z różnych stron świata. Już 18 maja odbędzie się VI Classicmania Night Międzynarodowy Nocny Zlot Pojazdów Zabytkowych. W Mysłowicach samochody pojawią się w ramach III Dnia Seniora.

50 starannie wyselekcjonowanych klasyków przemierzy trasy Śląska i Zagłębia w ramach VI Classicmania Night Międzynarodowy Nocny Zlot Pojazdów Zabytkowych.

– To już szósta edycja zlotu. W samych Mysłowicach, w ramach Dnia Seniora jesteśmy po raz drugi. Chętnie odwiedzamy tę imprezę, choćby dlatego, żeby przypomnieć seniorom klasyki z ich lat młodości – mówi Ryszard Czerwiński, organizator VI Classicmania Night.

Zlot organizowany jest dla wszystkich entuzjastów zabytków na czterech kółkach.

– Sam interesuję się samochodami zabytkowymi od wielu lat. Mam przyjemność jeżdżenia pięćdziesięcioletnim mercedesem, który jest w mojej rodzinie od trzydziestu lat. W swojej kolekcji posiadam również Wołgę z lat 60. i Audi 80 Polizei z 1992 roku. Organizacja zlotu była naturalnym etapem wynikającym z mojej pasji – dodaje.

Impreza rozpocznie się w sobotę 18 maja w Walcowni Cynku w Szopienicach. Kolejnym przystankiem będzie Tor Gokardowy Autodrom w Sosnowcu. Z Autodromu klasyki pojadą Muzeum Miejskiego Sztygarka w Dąbrowie Górniczej, by wreszcie uświetnić mysłowicki Dzień Seniora organizowany przy Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Wieczorem klasyki odwiedzą jeszcze jaworznickie ODTJ Cargo.

Zapisy do udziału w zlocie wciąż trwają. Więcej tutaj.