fot.mat.org

Wystarczy zakasać rękawy i przybrać najpiękniejszy uśmiech, żeby sprawić dzieciakom wspaniały Dzień Dziecka w Szybie Bończyk! To jedyny taki dzień w roku, kiedy osoby znane i lokalni przedsiębiorcy gotują posiłki i pełnią rolę kelnerów dla podopiecznych z mysłowickich Domów Dziecka.

Pomysł, który zrodził się kilka lat temu w głowach właścicieli Szybu Bończyk i Braksa, z każdym rokiem przybiera na sile. Bo prócz dobrej zabawy, uczestnicy imprezy biorą udział w zbiórce pieniędzy. Wpisowe to 500 zł dla firmy i 250 dla pozostałych osób. Oczywiście wpłaty mogą być większe. Będzie można również przekazać materiały potrzebne do remontu.

Co udało się zrobić w ubiegłym roku?

Celem zbiórki była renowacja pomieszczeń mysłowickich domów dziecka przy ulicy Żeromskiego i Leśnej. W sumie zebrano 12 090 zł. Remont Domu Dziecka im. Ojca Pio na Słupnej zakończył się w grudniu. Prace modernizacyjne objęły kompleksowy remont pokoju z aneksem kuchennym, zmieniono też zagospodarowanie pomieszczenia, wyburzono ściany działowe, wypłytkowano aneks kuchenny, wymieniono instalacje techniczne, lampy, a całość pomalowano. W pomieszczeniu pojawiły się ​też ​nowe meble​. ​

Do udziału w niezwykłym dziele zaprasza Maciej Sikora z Szybu Bończyk.

– Zapraszamy wszystkie osoby o otwartych sercach. Przedsiębiorców, osoby publiczne i każdego, kto będzie chciał tego dnia przyjść i pomóc. Dla dzieciaków, to świetna sprawa, że w tym dniu, troszczą się o nie osoby które odniosły sukces: prowadzą biznes, sprawują władzę, pilnują bezpieczeństwa. W tym roku również zaprosimy podopiecznych Domu Dziecka z Żeromskiego, Rodzinnego Domu Dziecka z Leśnej oraz z Ochronki ze Starokościelnej pod opieką sióstr Boromeuszek – wyjaśnia Maciej Sikora, organizator.

To już piąta edycja, a odbędzie się dokładnie 4. czerwca. Więcej informacji i zgłoszenia pod nr telefonu: 519 116 713.