fot.youtube

Najpierw “Potrzebuję rewolucji”, później “Chłopiec z plasteliny”, a wreszcie “Nigdy nie chciałem Twoim kumplem być” – w internecie pojawił się kolejny singiel promujący najnowszy album Mietalla Walusia zatytułowany “Dwie dekady”. Teledysk ujrzał światło dzienne w środę, 9 maja, w serwisie youtube.

Płyta „Dwie dekady” jest ukoronowaniem 20 lat twórczości artystycznej muzyka z Mysłowic. Znalazło się na niej 21 piosenek; 2 nowe oraz 19 starych kawałków Mietalla, które na nowo zostały zaaranżowane. Pierwszym teledyskiem promującym krążek był ten nagrany do utworu “Potrzebuję rewolucji”. Kolejnym kawałkiem z tej płyty, który doczekał się realizacji video jest “Chłopiec z plasteliny”, a w środę, 10 maja opublikowano trzeci teledysk do utworu “Nigdy nie chciałem Twoim kumplem być”.

– Jest to – obok “Potrzebuję rewolucji” – drugi z zupełnie nowych utworów na płycie, która składa się z wybranych, na nowo zaaranżowanych i nagranych piosenek Mietalla powstałych na przestrzeni 20 lat aktywności muzyka w różnych zespołach (m.in. Negatyw, Lenny Valentino czy Penny Lane) – czytamy w opisie teledysku zamieszczonego w serwisie youtube.

W teledysku wystąpili: Mietall Waluś – wokal i gitara, Sławek plotek – perkusja, Mateusz Parzymięso – bas, Dawid Noworyta – gitara. Teledysk nagrano w hali w katowickich Szopienicach, a zrealizowany został przez Dawida Mellera.